kwiatowapokusa.pl

Blog dla miłośników kwiatów, ogrodu i pielęgnacji roślin.

Ogród

Jakie wybrać kwiaty lubiące cień w domu?

Jakie wybrać kwiaty lubiące cień w domu?

Wiele osób szuka roślin do słabo oświetlonego przedpokoju, kuchni bądź łazienki. Warto dowiedzieć się, jaka ściana z kwiatami w domu jest najlepsza.

Kwiaty w domu inspiracje

Okazuje się, że bardzo dużo roślin doniczkowych do odpowiedniego wzrostu oraz rozwoju wymaga stałego dostępu do promieni słonecznych, które są niezbędne w celu przeprowadzenia procesu fotosyntezy. Jednakże nie zawsze mieszkania bądź domy są właściwie naświetlone. Dlatego ludzie szukają roślin, lubiących cień w domu. Okazuje się w praktyce, że tego typu kwiaty są do kupienia w wielu sklepach ogrodniczych. Dostępne są w bardzo przystępnych cenach. Warto zaznaczyć, że w sytuacji, gdy pomieszczenia w domu są słabo naświetlone, nie trzeba rezygnować z zielonych dekoracji. Idealnie sprawdzają się kwiaty lubiące cień w domu. Istnieją gatunki roślin, które świetnie radzą sobie w łazience bądź przedpokoju.

Kwiaty lubiące cień w domu

Wiele osób nieraz spotkało się z określeniem roślin cieniolubnych. Są to gatunki, które preferują cień. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż jest to niepoprawna nazwa. Okazuje się, że rośliny nie lubią cienia, a nawet półcienia. Jednakże dzięki ewolucjom oraz zmianom w budowie liści wiele gatunków dostosowało się do niekorzystnych warunków siedliskowych. Bardzo dużo roślin akceptuje słabe warunki i potrafią się one w nich zaaklimatyzować. Co istotne, tego typu okazy bardzo rzadko kwitną. Trzeba wiedzieć o tym, że w ciężkich warunkach do wzrostu, starają się wyłapać promienie słoneczne i intensywnie przeprowadzają fotosyntezę. Dlatego szkoda takim gatunkom roślin sił na produkcje imponujących oraz kolorowych kwiatów. W wielu sklepach ogrodniczych można zakupić sprawdzone gatunki, które dobrze odnajdują się w cieniu. Dostępne są w przystępnych cenach, co jest kwestią priorytetową dla wielu ludzi.

Ściana z kwiatami w domu – jaka jest najlepsza?

Warto dowiedzieć się, jakie kwiaty doniczkowe lubią ciemne miejsca, a ponadto reagują na światło. W praktyce jest tak, że jeśli roślinę, która lubi cień, wystawi się na dłuższe działanie promieni słonecznych, na przykład na parapecie okna wychodzącego na wschód bądź południe – zmarnieje. Jak się okazuje, nadmiar słońca bądź jego bezpośredni dostęp sprawi, iż roślina zacznie żółknąć. Ponadto pojawią się na niej plamy oraz może schnąć. Warto wiedzieć o tym, że kwiaty doniczkowe, które lubią cień, to takie gatunki, którym nadmiar słońca zdecydowanie nie sprzyja, a nierzadko nawet szkodzi. Tego typu gatunków jest niestety bardzo mało. Okazuje się, że do roślin, które dobrze rosną oraz rozwijają się w cieniu bądź półcieniu, trzeba zaliczyć przede wszystkim paproć, bluszcz, a ponadto zamiokulkas. Należy także wymienić sansewierę cylindryczną, dracenę, a także skrzydłokwiat. W Polsce jednak najpopularniejsze są paprocie, które można zakupić w praktycznie każdym sklepie ogrodniczym. W obecnych czasach coraz bardziej ceniona jest ściana z kwiatami w domu. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, które powinno zachwycić nie tylko gości, ale również domowników.

Udostępnij