kwiatowapokusa.pl

Blog dla miłośników kwiatów, ogrodu i pielęgnacji roślin.

Dom

Mój Prąd 5.0, czyli jak uzyskać dofinansowanie na magazyn energii

Mój Prąd 5.0, czyli jak uzyskać dofinansowanie na magazyn energii

Dostęp do własnego prądu jest dość ciekawą perspektywą i możliwą do zrealizowania. Z racji tego, że coraz chętniej Polacy korzystają z odnawialnych źródeł energii, a tym samym pozyskują prąd ze słońca, wiatru lub z ziemi, to produkcja prądu i jego magazynowanie jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy system fotowoltaiczny doposażyć w magazyn energii. Dzięki programowi Mój Prąd 5.0 można uzyskać dofinansowanie na zakup tego urządzenia.

Magazyn energii – dlaczego warto kupić?

Ocieplenie klimatu może za parę lat przynieść opłakane skutki dla całej populacji. Zmniejszenie śladu węglowego i korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest jednym z ważniejszych czynników, które mogą korzystnie wpłynąć na całą planetę. System fotowoltaiczny to nie tylko aspekt ekologiczny, ale też duża oszczędność na rachunkach za prąd i ogrzewanie. Mając taką instalację, warto pomyśleć też o magazynie energii, który pozwoli zachować nadprodukcję prądu na zimę lub czas, gdy dostawa energii zostanie wstrzymana z powodu awarii. Dodatkowo można uzyskać dofinansowanie z programu Mój Prąd 5.0, co znacznie obniża koszty zakupu tego urządzenia.

Kto powinien kupić magazyn energii?

Magazyn energii to świetne urządzenie, które przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Jeśli ktoś ma założoną instalację fotowoltaiczną, to z pewnością wie, że w niektórych miesiącach prądu produkuje się znacznie więcej, niż wynosi zapotrzebowanie. Taką właśnie nadprodukcję można wykorzystać zimową porą, gdy zużywa się znacznie więcej energii. Jest to też świetne zabezpieczenie na wypadek awarii sieci energetycznej. Takie awarie zdarzają się, a wówczas jest problem z lodówką, zamrażarką, a także z telefonem czy dostępem do komputera. Wiele osób w dzisiejszych czasach pracuje zdalnie i musi mieć dostęp do prądu przez cały dzień. Magazyn energii jest właśnie dla takich ludzi najlepszą opcją.

Dofinansowanie z programu Mój Prąd 5.0

Z racji tego, że zakup magazynu energii jest dość kosztowny, to wiele osób rezygnuje z takiej możliwości. Jednak są liczne programy wspierające gospodarstwa domowe i Polaków, którzy chcą przejść na odnawialne źródła energii, być ekologiczni i ekonomiczni. Program Mój Prąd 5.0 to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą nie tylko założyć instalację fotowoltaiczną, ale także mogą dostać dofinansowanie na zakup magazynu energii. Kwoty wsparcia są dość wysokie i można liczyć nawet na 7000 złotych na kupno tego urządzenia.

Złożenie wniosku nie jest wcale trudne. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zainwestować w nowoczesne źródła energii, ale nie mają wystarczających środków. Nie trzeba brać kredytu czy pożyczki, bo można otrzymać wsparcie, które pokryje dość dużą kwotę wydatków.

Podsumowanie

Odnawialne źródła energii to przyszłość, która pozwoli nie tylko stworzyć lepsze perspektywy dla dzieci, ale też ochroni planetę. Magazyny energii są urządzeniami, które przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym. Z programem Mój Prąd 5.0 można otrzymać dofinansowanie na zakup magazynu energii, a także na instalację fotowoltaiczną.

Udostępnij