kwiatowapokusa.pl

Blog dla miłośników kwiatów, ogrodu i pielęgnacji roślin.

Dom

Zasilanie gwarantowane – czym jest i jak działa?

Zasilanie gwarantowane – czym jest i jak działa?

Systemy zasilania gwarantowanego są obecnie montowane w wielu obiektach. Jak są one zbudowane? Jakie mają zastosowanie?

W wielu obiektach kluczowe znaczenie ma zachowanie zasilania nawet wtedy, gdy pojawiają się w nich różne zagrożenia, usterki czy awarie. W tym celu wykorzystuje się specjalne rodzaje systemów, które nazywane są systemami zasilania gwarantowanego. Więcej informacji dotyczących tego typu systemów przekazuje pracownik montujący zasilanie gwarantowane w awex.eu.

Zasilanie gwarantowane – czym jest ten system?

Najlepiej rozpocząć od wyjaśnienia, co dokładnie kryje się pod terminem zasilania gwarantowanego, również określanego jako zasilanie centralne.

Termin ten jest związany z zasilaniem, które wykorzystuje specjalne urządzenia i przewody, aby działać nawet w przypadku pojawienia się zróżnicowanych zagrożeń, które mogą spowodować zaburzenia w dostawie energii elektrycznej.

Aktualnie takie zasilanie można zamówić w wielu firmach, na przykład wybrać zasilanie gwarantowane w awex.eu, która od lat realizuje takie systemy na rzecz swoich klientów.

Jakie zastosowanie ma zasilanie gwarantowane? 

Celem zasilania gwarantowanego jest przede wszystkim zapewnienie dostępu do prądu w obiektach na skutek różnych zagrożeń. Może ono zatem działać wtedy, gdy w obiekcie pojawi się pożar, wybuch, zalanie, doszło do awarii, która spowodowała przerwę w dostawie energii elektrycznej.

Z tego względu systemy zasilania gwarantowanego mają rozległe przeznaczenie i montowane są aktualnie w wielu obiektach, między innymi obiektach przemysłowych, produkcyjnych, infrastrukturalnych, komunalnych, biurowcach, serwerowniach.

Jak działa system zasilania gwarantowanego?

Systemy zasilania gwarantowanego zbudowane są ze współpracujących ze sobą elementów i pozwalają one na uzyskanie wysokiej efektywności i bezpieczeństwa pracy. Zaliczane są do nich w szczególności:

Zasilacze awaryjne

Mają na celu podtrzymywanie zasilania wtedy, gdy zabraknie prądu. Zasilacze te określane są również mianem UPS. Występują w różnych pojemnościach, co pozwala na dobranie ich do konkretnych wymogów pod względem zapotrzebowania na prąd.

Przewody, puszki bezpieczne

Aby prąd w instalacji dostarczany był bez przeszkód, montuje się specjalne rodzaje przewodów oraz puszek, które określane są mianem bezpiecznych. Wyróżniają się one podwyższoną odpornością na ogień, dlatego mogą zadbać o zasilanie nawet w trakcie pożarów, na przykład w celu zasilania awaryjnego, oświetlenia awaryjnego.

Centrale sterujące

Ich zadaniem jest zarządzanie systemem odpowiedzialnym za zasilanie awaryjne. Uruchamiają go w przypadku, gdy pojawi się zagrożenie.

Gdy planuje się zamówić zasilanie gwarantowane w awex.eu, również budowane jest ono na bazie tych elementów, które dobierane są wtedy indywidualnie do konkretnego miejsca montażu, zapotrzebowania na energię.

Gdy zatem celem jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa w obiektach, gdzie duże znaczenie ma stałe zasilanie, warto zdecydować się na zamontowanie systemu zasilania gwarantowanego.

Udostępnij