kwiatowapokusa.pl

Blog dla miłośników kwiatów, ogrodu i pielęgnacji roślin.

AkcesoriaOgród

Najlepsze doniczki na kwiaty do salonu

Najlepsze doniczki na kwiaty do salonu

Rośliny mają za zadanie redukcję dwutlenku węgla z powietrza i produkować tlen. Pomimo swoich dobroczynnych wartości biologicznych sprawiają, że pomieszczenie nabiera charakteru. Oprócz odpowiednich kwiatów ozdobnych, które cieszą oko, warto wybrać odpowiednie doniczki na kwiaty do salonu. Dowiedz się z tego artykułu jakie wybrać doniczki na kwiaty do salonu, jakie kwiaty do doniczek na zewnątrz oraz jakie kwiaty w doniczce na prezent.

Doniczki na kwiaty do salonu – jakie wybrać?

Firmy produkujące doniczki dostarczają nam wiele rodzajów, kolorów jak i również kształtów doniczek. Producenci oferują nam:

  • doniczki plastikowe
  • doniczki ceramiczne
  • doniczki metalowe
  • doniczki szklane
  • doniczki betonowe

Powyższe doniczki mogą przybrać różne kształty i kolory, które dobieramy według swoich upodobań odnośnie organizacji salonu

Wybierając odpowiednią doniczkę należy się skupić przede wszystkim na odpowiedniej pojemności. Za mała doniczka sprawi, że korzenie rośliny będą wychodzić ponad powierzchnię ziemi i usychać. Za duża doniczka spowoduje, że roślina skupi się na rozbudowie systemu korzeniowego i nie będzie ładnie zakwitać.

Doniczki na kwiaty do salonu. Kwiaty do doniczek na zewnątrz. Kwiaty w doniczce na prezent. Kwiaty doniczkowe. Kwiat w doniczce.

Jakie kwiaty do doniczek na zewnątrz?

Wybierając kwiaty do doniczek na zewnątrz trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • nasłonecznienie miejsca
  • strona zawietrzna
  • odporność rośliny na mrozy i upały
  • tolerancja wilgotności
  • ataki szkodników

Kwiaty zewnętrzne są głównie w sezonie letnim. Kwiaty do doniczek na zewnątrz można sadzić od kwietnia i mogą stać na zewnątrz do pierwszych przymrozków. Następnie niektóre z nich można przetrzymać przez okres zimowy w domu, a inne, które są jednoroczne można kompostować. Takie zazwyczaj kupuje się gotowe sadzonki i przesadza do większych doniczek czy skrzynek np: surfinie, pelargonie. Całoroczne, wieloletnie rośliny to głównie drzewka ozdobne i krzewy, które cieszą oko cały rok. Ładnie wyglądają również kwiaty zwisające. Warto pomyśleć nad zatrudnieniem ogrodnika lub florysty, który ułoży nam kompozycję kwiatową oraz podpowie jak dbać o kwiaty w doniczkach na zewnątrz.

Kwiaty w doniczce na prezent 

Kwiaty na prezent to piękny zwyczaj, który jest wszechobecny. Jest to coraz bardziej częstszy wybór na prezent niż kwiaty cięte. Jakie zazwyczaj są wybierane kwiaty w doniczce na prezent? Najczęściej wybieranymi kwiatami są m.in. draceny, storczyki, kalanchoe, skrzydłokwiat, monstery. Przy wyborze prezentu warto się dowiedzieć o pielęgnacji kwiatów oraz czy obdarowany nie posiada zwierząt, dla których niektóre kwiaty w doniczce są trujące. Warto też się dowiedzieć, czy osoba, której kupujemy prezent nie jest uczulona na daną roślinę oraz czy jest w stanie się nią zająć np: czy jest wystarczająco często w domu czy często wyjeżdża itp.

Kwiaty to dalej świetny prezent, na który decyduje się dużo osób. Po kwiaty w doniczce na prezent nie trzeba udac się do kwiaciarni. W wielu popularnych sieciach sklepów znajdują się już stoiska z kwiatami zarówno w doniczce jak i kwiatami ciętymi.

Udostępnij